Rene råvarer og ekte håndverk

Man skal ikke snakke lenge med Tove Elisabeth Elgsaas for å forstå hva som betyr mest for henne i virket som daglig leder av Olav Elgsaas Fiskeforretning AS: rene råvarer, ekte håndverk og hjemmelaget fiskemat helt uten tilsetningsstoffer.

I over 100 år har familien Elgsaas sørger for fersk fisk til lokalbefolkningen, og det var Tove Elisabeths oldefar Andreas som startet det hele med en robåt og ei brakke i 1911.
– Fortsatt holder vi til ved den samme kaia her i Kristiansund, og selv om det ikke var planen å bli en del av familiebedriften, har jeg nå jobbet her i 19 år, smiler hun.

Fisken kjøper de vanligvis fra Tustna, Smøla og Averøy, og alt er ferskvare.
– Vi prøver å ha det meste innen fisk og skalldyr i butikken vår. Mye fiskemat er jo sesongbetont, som med reker, kreps og krabber om sommeren og skrei, lever og rogn om vinteren. Fisk er populært hele året, og vi har ellers det meste av saltet og røkt fisk med fokus på ferske fileter.
Olav Elgsaas Fiskeforretning AS har fem ansatte, og leverer til både institusjoner, restauranter og barnehager i nærmiljøet. I butikken har de privatkunder i alle aldre.
– Tilbakemeldinger går på at vi er imøtekommende og har god kunnskap om produktene. I tillegg snur vi oss fort rundt hvis en restaurant ringer og sier det er krise, da kjører vi ut på minuttet!

Utfordringen er å holde produksjonen oppe og samtidig betjene den travle butikken.
– Det handler om å hele tiden å ligge foran, samt å få ferskt råstoff inn slik at vi har nok til å produsere. I tillegg må vi følge med på hva folk vil ha slik at vi kan utvikle oss videre. Det som gjør oss unike, er at vi er så sta at vi vil holde på tradisjonene våre med rene råvarer av høy kvalitet, helt uten kunstige tilsetningsstoffer.

Les mer...

2013-10-18 12.45

Alarmparts1

Kompetanseleverandør av sikkerhetsprodukter har «alt» innen sikkerhet

Artikkel Alarm Parts AS er en norsk distributør av sikkerhetsprodukter som kan skilte med høy teknisk kompetanse og raske leveranser av gode produkter innen alarm og sikkerhet.
newtech4

Norskprodusert solcelleløsning gir syv ganger mer energi

Artikkel Suntracker er et solcelleanlegg som følger solens bane. Den norske innovasjonen føres av New-Tech AS fra Kristiansand, som har utviklet en effektiv og driftssikker løsning. – Man trenger ikke å fylle...

Kontaktinformasjon

  • Olav Elgsaas Fiskforretning
  • Telefon:
    71582395
  • Adresse:
    Nergata 2
    6515 Kristiansund
compare-fibre-e5sTz361Jzg-unsplash

Farvel til tradisjonell leksehjelp?

Da foreldregenerasjonen var ung og selv gikk på skolen, var det vanlig at far eller mor måtte hjelpe med leksene etter skoletid. Dette har fungert i flere tiår, men kan også føre til sosiale ulikheter.

hytte

Utnytt din gamle hyttes potensiale

Hyttekulturen står sterkt i det norske samfunnet. Mange har hytter som har gått i arv gjennom generasjoner, og som med tiden trolig har blitt slitt og trenger oppussing. I dag bygges det nye hytter for fullt, og dessverre blir mange eldre hytter stående tomme eller revet ned for å bygge nytt. 

national-cancer-institute-NFvdKIhxYlU-unsplash

Å jobbe som vikar

Å jobbe som vikar via et vikarbyrå i Norge har mange fordeler, men det kan også være svært gunstig for en bedrift å innleie fra bemanningsforetak.

Arkiv