211001w1211001w2211001w2211001W3211001W4211001W5

Perfeksjon betyr alt for Artur Musialowski

Polsk Rask Bygg, jobber raskt og effektivt – med perfeksjon til fingerspissene og et hjerte som banker for å levere god kvalitet.

Det er lite som avslører at Artur Musialowski kom til Norge for bare 13 år siden. Han snakker upåklagelig bra norsk – og endatil med en sørlandsdialekt. Da han kom til Norge, jobbet han først for en norsk snekker, og ble med tiden stadig mer klar for å starte for seg selv. Artur lærte seg norsk og tok svennebrev i tømring. Etter hvert som han tjente penger og fikk flere og flere oppdrag, kunne han kjøpe inn eget verktøy og firmabil. I dag er han en fagperson som mange i nærmiljøet kjenner til og stoler på.



– I begynnelsen var det vanskelig å starte opp firmaet, da jeg møtte på en del utfordringer i forhold til norsk byråkrati og mye lovverk å gjøre seg kjent med. Det gikk likevel raskt oppover. Anbefalingene ble stadig flere, deriblant av en dyktig proffselger og lagersjef i kommunen som hjalp meg langt på vei. De så at jeg var flink – ellers hadde de ikke anbefalt meg. Min svoger har også vært en god støtte som hjalp meg bygge opp firmaet helt fra starten. Jeg er veldig takknemlig for alle som har hjulpet meg. Jeg ville ikke vært der jeg er i dag uten dem, sier en ydmyk Artur.


Raskt og profesjonelt utført
Flere i familien til Artur er engasjert i bedriften, og i dag teller Polsk Rask Bygg fem ansatte. Artur avslører likevel at han ikke er spesielt glad i kontorarbeid, og derfor heller ikke har ønsket å forstørre firmaet i noe særlig større grad heller, da dette krever mye mer administrative oppgaver og mindre tid til å være direkte ute i feltet.  



Én av styrkene til Polsk Rask Bygg, ligger godt synlig i navnet.


– En av de første kundene mine sa at vi er så raske at de syntes jeg burde ha det i firmanavnet, smiler han. 


Bransjemagasinets utsendte har faktisk selv benyttet seg av Arturs tjenester en gang, og kan fint skrive under på at jobben blir raskt og profesjonelt utført.


– Kundene kommer til meg. Jeg har aldri brukt reklame, det har bare vært anbefalinger som har spredt seg, forteller han.


Ikke redd for en utfordring
Artur utfører snekkeroppdrag av de ymse slag, alt fra oppussing og bygging av tak, til garasjer, hagestuer og hus - nybygg, rehabilitering og tilbygg. Hans personlige favoritt er derimot rehabilitering og tilbygg.



– Jeg syns det er fint å gi liv i gamle ting. På nybygg vet du alltid hvordan det kommer til å bli, men med tilbygg blir det litt mer «wow-effekt». Når folk ser hvordan det blir til slutt og sier «wow, det er helt fantastisk», sier Artur entusiastisk og smiler varmt.


Det er altså ingen hemmelighet at han foretrekker oppdrag som innebærer en utfordring. 


– Når andre sier at det ikke går, så sier jeg alltid at det går! Det er bare å tenke litt og finne en løsning, fastslår han muntert.


Perfeksjon i høysetet
Polsk Rask Bygg får flest henvendelser i Farsund kommune og Lista-regionen, men kan også ta oppdrag utenfor disse grensene. Artur setter sin stolthet i absolutt perfeksjon.


– Det viktigste er at kunden blir fornøyd. Du kan gjøre hundre jobber perfekt, men folk snakker gjerne om den ene jobben som ikke ble perfekt, avslutter han.



Les mer...

2021-01-06 09.00

novotek1

Fra penn og papir til skyløsninger og KI: Novotek hjelper bedrifter med industriell digitalisering

Artikkel Novotek hjelper industribedrifter med optimalisering og digitalisering av produksjonen, med avanserte løsninger for blant annet automasjon, skyteknologi og kunstig intelligens. – Vi har store vekstambisjoner...
atemo1

Pioner innen transport- og plastindustrien leverer banebrytende teknologi til hele Norge

Artikkel Atemo AS har fokus på de to segmentene; vaskeløsninger for tungtransport og automatiseringsløsninger for produksjonsbedrifter – to segmenter hvor man er en ledende leverandør i Norge.

    Kontaktinformasjon

    • POLSK RASK BYGG AS
    • E-post
    • Telefon:
      93 87 63 57
    • Adresse:
      Mathias Skeibroks vei 50, 4560 Vanse
    national-cancer-institute-NFvdKIhxYlU-unsplash

    Å jobbe som vikar

    Å jobbe som vikar via et vikarbyrå i Norge har mange fordeler, men det kan også være svært gunstig for en bedrift å innleie fra bemanningsforetak.

    hellofresh

    Hvordan skape mer hygge på kjøkkenet

    For mange er matlaging bare en av hverdagens plikter, en ndvendighet som nesten går på autopilot. Brødskiver smøres, poteter koker og oppvasken går, alt uten at du tar deg mye tid til å tenke over det. Kjøkkenet er gjerne ikke det første rommet du forbinder med hygge og kos, men vi mener det burde være det.

    93909511-f1e9-468e-bcc8-216c5ed2a48ehttps-__unsplash.com_photos_3XQI4AjG36c

    Hvem har ansvaret for brannsikkerheten i borettslag og sameier?

    Ansvaret for brannsikkerheten i et borettslag eller sameie er delt mellom eieren av bygget og styret. Men beboere har også et ansvar. Her kan du lese mer.

    Arkiv